Nasza Hodowla

” – Czy dom bez kota – najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego – zasługuje w ogóle na miano domu?”
Mark Twain

Kiedyś, gdy byliśmy na wystawie, podszedł do nas pewien człowiek, i zadał nam pytanie – jak wygląda hodowla kotów?

Hodowla kotów? Jak wygląda? Pytanie dość zaskakujące. Zbierając szybko myśli odpowiedziałam – Hodowla to normalny dom, w którym… mieszkają koty. Prócz nich mieszkamy my, dwoje dzieci, babcia, i pies.. Pan grzecznie podziękował, spojrzał dziwnie i sobie poszedł. A ja zaczęłam się zastanawiać. Jak wygląda hodowla kotów? Rzeczywiście, od strony osoby, która przychodzi na wystawę kotów rasowych, i widzi koty w klatkach, nabiera pewności, że spokojnie śpiące, czy nudzące się koty wystawowe właśnie tak spędzają większość życia. Cóż za mylne wrażenie! Koty w domu są domownikami, pełnoprawnymi uczestnikami domowego życia. Śpią w naszych łóżkach i na kanapach, chodzą gdzie chcą, robią co chcą, są tam gdzie chcą w danym momencie być. I to od urodzenia. Kocięta które przychodzą na świat, od pierwszych chwil życia są domownikami. Razem z nami oglądają telewizję, słuchają muzyki, odrabiają lekcje. Poznają dźwięki i zapachy normalnego domowego życia – szum wody w wannie, pracująca zmywarka czy odkurzacz – nie są dla nich żadnym zaskoczeniem. Żyją w rytmie domowego, toczącego się normalnie życia. Są członkami Rodziny.

Znajdziecie u nas przepiękne koty brytyjskie krótkowłose w różnych kolorach, a także oszałamiające urodą koty brytyjskie długowłose które urzekły nas od pierwszego wejrzenia.

– Najmarniejszy kot jest arcydziełem
Leonardo Da Vinci

Hodowla Pareno*PL jest członkiem Polskiego Związku Felinologicznego (PZF) pod auspicjami World Cat Federation (WCF). Jesteśmy członkiem Unii Felinologii Polskiej (UFP) oraz należymy do Klubu hodowców kotów brytyjskich – BriCatClub. Serdecznie zapraszamy do naszego domu – bądź naszym Gościem.

Dane kontaktowe: